Az igazán jó terv minket képvisel, a mi igényeinkre épül, a mi elvárásainkat tükrözi, és a minket szolgál. A jó terv fontos alapelemeket tartalmaz és érthető, világos funkciókat kell, betöltsön. Ezt a legegyszerűbben az alábbi módon lehet bemutatni.
A jó tervezés arányosan biztosítja a problémák kialakulásának megelőzését (prevenciót), a feladatok megoldását és a jövedelmezőséget, azaz a társadalmi, erkölcsi, szociális és pénzügyi hasznot. Ezen túlmenően részletesen és ésszerűen tartalmazza ezek összekötő tervszakaszait is.
Ennek megfelelően minden projekt egy-egy adott témában tartalmazza a megelőzés, megoldás, jövedelmezőség kérdéseire adott választ, mégpedig olyan arányosságban, ami a leginkább szolgálja a megvalósítást. Például egészen más egy oktatási terv szerkezeti aránya, mint egy termelői egységé. Másképp alakulnak az arányok, ha egy faluban és másképp, ha egy városban akarjuk megvalósítani.
Mostantól a NÉGYSZER módszertanával elkészített projektek kiemelten fognak foglalkozni a FENNTARTHATÓSÁGGAL.
A tervezés kiemelt eleme lesz az elkövetkező generációk fejlődési érdekeit szem előtt tartó, minden szükségszerű és elengedhetetlen ismeretet, forrást, eszközt bevonó, olyan szemléletváltó munkamódszer, ami képessé tesz életvitelszerűen a fenntarthatóság alapelvének betartására. Ez a tervezési elem alapjaiban változtatja meg terveink tartalmi értékrendjét, és emeli átlagon felülivé.
Fontos és kiemelt jelentőségűnek érezzük, hogy minden projektben fokozottan ügyeljünk, minden társadalmi réteg, csoport, rassz, etnikum, felekezet, nem, identitás stb. számára az elérhető, nyitott, világos, követhető értékrendi normák képviseletére. Ezzel is biztosítva a társadalmi kezdeményező-készséget, felélesztve a tevőleges cselekvést.
MINTAPROGRAMOK
Hogy igazoljuk, az előkészítő munka hatékonyságát, terveink szerint még az idén törekszünk az alábbi mintaprogramokat elindítani, miközben ELINDÍTJUK az önök ötleteinek feldolgozását:
- Innovatív foglalkoztatási modell kifejlesztése és bevezetése romák számára az Észak-alföldi Régióban
- Innovatív foglalkoztatási modell kifejlesztése és bevezetése nők részére
- Modulrendszerű mezőgazdasági és termelői rendszerek lokális kiépítése
- Informatika, robotika, fenntartható agrártechnológiai tudásbázis létrehozása
Az első két mintaprojektekben kiemelt szakmai partnerünk a DEBRECENI EGYETEM
A fentiek hatékony végrehajtása érdekében eddig szokatlan, de a világgazdaságban már bevált,
modern folyamatirányítási rendszerek alkalmazásával a tervek olyan megvalósíthatósági rendszert követnek, ami napjainkban már nem csak elképzelés, hanem szigorú valóság is.
A folyamat elemei, a folyamat fejlesztése, a folyamat ellenőrzése, módszertana, minősége, olyan hatásmechanizmusok összessége, ami mára elkerülhetetlen, mind a helyi, mind a megyei, országos, vagy nemzetközi pályázati, pénzügyi, termelési, oktatási, stb. rendszerekben és innovációkban. Ezek nélkül nincs se pénzügyi, se fejlesztési, se megvalósítási fegyelem.
A folyamat sajátos elemei védik, támogatják, fejlesztik, értékelik és ellenőrzik az elemeket és a kölcsönhatások elemzése képessé tesz a hatékonyabb munkavégzésre.
A jól tervezet folyamat biztonságot ad magas minőségi elvárások mellett, fokozott ellenőrzéssel a hazai és nemzetközi sztenderdek alkalmazása és betartása mellett.
A NÉGYSZER képessé teszi az elképzelések mellé rendelni a cselekvő akaratot, mert az összetett módszertan és magabiztos szervezés, nagy erőt biztosít a megvalósítást végzők számára. A szilárd és mindenki által értett tervezési eszmék és a folyamatok komplexitása érdekeltté teszi a résztvevőket, személyessé, érintetté válnak, megszerzik azon képességeket, amik mentén sikerre vihetik a tervet. Ilyen módon az elhatározásig könnyebb eljutni, mert erős motiváció dolgozik a résztvevőkben.
Tisztelettel kérjük, hogy munkánkat segítse, támogassa. Ötletei, elképzelései, tervei számunkra fontosak, azok megvalósítása közös érdekünk!
Online projekttervező rendszerünk rendelkezésére áll, ide kattintva!